Opieka nad zwierzętami

 
Kochamy zwierzęta, a one odwdzięczają się nam swoją miłością i przywiązaniem. Ileż w nich radości i wierności,  którą nasi „mniejsi” bracia obdarzają bezinteresownie swoich właścicieli. A przytulenie psiego pyszczka lub kociej mordki sprawia mnóstwo przyjemności.

Ale w tych relacjach nasze pupile są od nas zależne, a my rozumiejąc ich potrzeby jesteśmy zobowiązani zapewnić im właściwą opiekę, szczególnie wtedy, gdy nagle musimy wyjechać, gdy obowiązki, choroba lub inne okoliczności nie pozwalają nam zaopiekować się nimi osobiście. Także pozostawianie zwierząt samotnie na długie godziny to sytuacja mało dla nich komfortowa, bo tak naprawdę to właśnie człowiek i jego obecność stanowi najważniejszy element ich świata.

Zawsze jednak możemy to zmienić korzystając z usług opiekuna zwierząt. Zawód ten zdobywa coraz większą popularność. Profesjonalnie przygotowani opiekunowie zwierząt posiadają wiedzę na temat ich zachowań, ulubionych zabaw, potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach lub zwyczajnie zabiorą naszego psiego pupila na spacer. Zresztą czasami wystarczy czyjaś przyjazna obecność, garść karmy, miseczka świeżej wody.

Zwierzęta to nasi sprzymierzeńcy i przyjaciele w życiu. Uczą nas wrażliwości, odpowiedzialności, tolerancji i wyrozumiałości. Ich przyjaźń uszlachetnia i zobowiązuje, więc odpłaćmy im naszą troską i właściwą opieką.